GHost Artists

GHost Artists

Artists who have participated in GHost’s visual arts programme (2008 – 2015)

P1040521

 

GHost I
Federico Campanale, Ami Clarke, Andrew Cooper, Jo David, Lisa Fielding-Smith, Tessa Garland, Magnus Irvin, Richard Mansfield, Sabine Schöbel, Nikki Sehmi, Reverend Marc Vaulbert de Chantilly, Rosco S. Treadaway, Darshana Vora,, Phil Wilson-Perkins.

GHost II
Sarah Breen Lovett,  Gail Burton, Fernando Cestari, Glenn Church, Jo David, Daisy Delaney, Sarah Doyle, Rebecca Feiner, Lisa Fielding Smith, Tessa Garland, Mikey Georgeson, Andrew Graves-Johnston, Magnus Irving, Derek Jordan, Miyuki Kasahara, Calum F Kerr, Sam Treadaway, , Richard Mansfield,  Anne Charlotte Morgenstein, , Mason Stone, Geraldine Swayne, Katja Tukiainen Reverend Marc Vaulbert de Chantilly, Geoff and the Daughters of Moroni, Julian Wakeling, Sinead Wheeler,  Jo Wonder,

GHost III
Nichola Bruce, Gail Burton & Marc Vaulbert de Chantilly with The East London Secular Choir, Antonia Carrara, Jo David & Alex Baker & Kit Poulson, Rebecca Feiner, Romeo Grünfelder, Michelle Hannah, Simon Hollington & Kypros Kyprianou, Theo Kaccoufa, Miyuki Kasahara, Output Arts, Matt Rowe, Manuel Saiz, Sabine Schöbel, David Secombe & Andrew Martin, Sarah Sparkes, Kate Squires, Ricarda Vidal, The Reverend Marc Vaulbert de Chantilly, The Phantom Organist, The Daughters of Gef, Neil Wissink

GHost IV
Tymon Albrzykowski, Nick Baxter, Inez de Coo, Phillip Goodman, Romeo Grünfelder, Victoria Haviland, Birgitta Hosea, Calum F Kerr, Sharon Kivland, Ellen Lake & Chris Green, Mario Lautier Vella, Arabella Lee, Hayley Lock, Joanna McCormick, Amy McDonough, Jude Cowan Montague, MYSTERIUM, Anne Robinson, Eva Rudlinger, Sabine, Schöbel, Stasis 73, Pauline Thomas, Sally Waterman, Neil Wissink
Post GHost Hostings
London Art Fair
Michelle Hannah, Kate Squires, Neil Wissink

B&B (Folkestone Triennial
Tymon Albrzykowski, Neil Baker, Nick Baxter & Jude Cowan & Joanna McCormick, Linda Barck, Emma Caddow, Kieron Clark, Inez de Coo, Glenn Church,Sarah Doyle, Rebecca Feiner, Romeo Grünfelder, English Heretic, Malcolm Hobbs & Colin Priest & Joe Reeves, Miyuki Kasahara, Calum F. Kerr, Ellen Lake & Chris Green, Amy McDonough, Domingo Martínez Rosario, Matt Rowe, Eva Rudlinger, Richard O’Sullivan, Sarah Sparkes, Stasis73, Jacqueline Utley, Ricarda Vidal and Cathy Ward.

St Giles (CFFF)

Comments are closed.